Biuro Turystyczno - pielgrzymkowe Frater
52 322 11 11, 52 322 48 39, 783 800 306
salon@frater.pl biuro@frater.pl
 

Ateny Roztocza

PolskaRoztoczeKazimierz Dolny
Transport: autokar
Zakwaterowanie: **/***
Numer oferty: 0195-2020
Cena od:
na zapytanie
Opis oferty

ATENY ROZTOCZA

KONFERENCJE POD PRZEWODNICTWEM KS. PROF. TADEUSZA GUZA

 

BOROWICA · RUSZÓW · NAROL · SUSIEC · RADRUŻ ·TOMASZÓW LUBELSKI · KRASNOBRÓD

· ZAMOŚĆ · GÓRECKO KOŚCIELNE · ZWIERZYNIEC · RADECZNICA · BIŁGORAJ

· SZCZEBRZESZYN · KAZIMIERZ DOLNY

 

PROGRAM RAMOWY 6 DNI

 

DZIEŃ 1

Zbiórki uczestników kolejno w: Bydgoszczy (godz. 05:00), Solcu Kujawskim, Toruniu, Warszawie Zachodniej i kontynuacja przejazdu. Przyjazd do Borowicy. Nawiedzimy Kościół Przemienienia Pańskiego i św. Stanisława Biskupa. Świątynia została wzniesiona w latach 1797-1799. Kościół zbudowano z drewna modrzewiowego, na planie ośmioboku. Zobaczymy m.in.: obraz Przemienienia Pańskiego z XVIII w., uchodzący wśród miejscowej ludności za cudowny, obraz św. Mikołaja Bp z XIX w., obraz Ukrzyżowania Chrystusa z końca XVIII w.; zabytkową fisharmonię z początku XX w. Przejazd na Roztocze do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd na Roztocze do krainy malowniczych, zielonych pagórków, gdzie lasy skrywają wąwozy porośnięte bluszczem i szemrzące strumienie. W Ruszowie zwiedzimy Olejarnię Świąteczną, gdzie zobaczymy, jak tłoczony był olej. Przejazd do Narola. Zobaczymy: barokowy Pałac Łosiów, kościół, ratusz oraz liczne przydrożne kapliczki. W okolicy Suśca, spacer do unikatowych progów skalnych na Tanwi. Będziemy podziwiać małe, malownicze wodospady, zwane szumami. Udamy się do Radruża, gdzie zobaczymy zespół cerkiewny o charakterze obronnym z końca XVI w. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja, po której wieczorek integracyjny. Nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. I KONFERENCJA: MATKA BOŻA KRASNOBRODZKA. Zwiedzanie Tomaszowa Lubelskiego, gdzie będziemy mogli zobaczyć: modrzewiowy, barokowy kościół z XVIII w., cerkiew, drewnianą herbaciarnię i dawną siedzibę straży ogniowej z wieżą. Przejazd do Krasnobrodu, którego perłą jest sanktuarium maryjne z zabytkowym, drewnianym spichlerzem, kalwarią i kaplicą „Na wodzie”, z bijącym pod nią źródłem. Świątynia z cudownym obrazem przedstawiającym Najświętszą Maryję Pannę z Dzieciątkiem Jezus jest najważniejszym sanktuarium diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Przejazd do Zamościa, unikatowego zabytku architektonicznego okresu odrodzenia, wpisanego na Listę UNESCO. Zobaczymy m.in. rynek, ratusz, Pałac Zamoyskich, katedrę, akademię Zamoyskich, synagogę, fortyfikacje. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. II KONFERENCJA: ŚW. STANISŁAW W GÓRECKU. Przejazd do Górecka Kościelnego, pięknie położonej śródleśnej wsi z sanktuarium św. Stanisława Biskupa, z licznymi kapliczkami, aleją kilkusetletnich dębów i malowniczym przełomem Szumu. To miejsce jest od wieków związane z kultem Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, który ukazał się młodemu rolnikowi Janowi Sosze, i wskazał miejsca, na których mają być wzniesione kapliczki i kościół. Przejazd do Zwierzyńca, miasta ogrodu – z uwagi na okazałą roślinność i otaczające lasy. Zobaczymy pomnik szarańczy, barokowy kościół „Na wyspie”, klasycystyczne biura Ordynacji Zamojskiej, stary browar i modrzewiowy dwór plenipotenta. III KONFERENCJA – ŚW. ANTONI W RADECZNICY. Przejazd do Radecznicy - nawiedzenie sanktuarium Św. Antoniego, ważnego obiektu pielgrzymkowego, zwanego Lubelską Częstochową. Składają się na nie: barokowy, jednonawowy kościół z charakterystyczną, widoczną z daleka fasadą oraz przylegający do niego klasztor OO. Bernardynów. Jest to jedyne w Polsce zatwierdzone miejsce objawień św. Antoniego. Msza św. w intencji Ojczyzny. Powrót na obiadokolację i nocleg

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym IV KONFERENCJA: ŚW. MARIA MAGDALENA W BIŁGORAJU. Przejazd do Biłgoraju. Udamy się do skansenu – Zagroda Sitarska, w którym znajduje się m.in.: pełne wyposażenie chałupy sitarza biłgorajskiego z początku XIX w. Nawiedzimy Sanktuarium Świętej Marii Magdaleny - dawny franciszkański zespół klasztorny. W skład tego zespołu wchodzi kościół pw. św. Marii Magdaleny, nieczynny klasztor, kaplica pw. św. Marii Magdaleny oraz dzwonnica. Sanktuarium jest celem licznych pielgrzymek. Miały tu miejsce liczne objawienia Marii Magdaleny oraz cuda dokonane przez tą świętą. Zobaczymy także XVII-wieczne kościoły: pw. Trójcy Świętej WNMP oraz św. Jerzego. Przejazd do Szczebrzeszyna, najstarszego miasta regionu: barokowe kościoły,  pomnik chrząszcza, cerkiew, synagoga i kirkut z macewami z XVI w., zabytkowy cmentarz, barokowy pałac Zamoyskich, otoczony parkiem krajobrazowym. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Kazimierza Dolnego. Zobaczymy wyjątkowo cenny układ urbanistyczny ze średniowiecznym rynkiem, renesansowymi zabytkami kamienicami, kościołem farnym pw. św. Anny. Zobaczymy także Sanktuarium Matki Bożej Kazimierskiej. Obiad, po którym wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

 

W cenie
Cena zawiera

• komfortowy przejazd na całej trasie

• 5 noclegów w HOTELU  IBIS STYLES ***  TOMASZÓW  LUBLESKI,  pokoje 2-os. z łazienkami

• 5 śniadań, 5 obiadokolacji (w tym jedna w formie wieczorku integracyjnego), 1 obiad

• opiekę i informację turystyczną pilota

• ubezpieczenie NNW do 10 000 zł

• bilety wstępu, nagłośnienie, opłaty drogowe, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe

Uwagi

• wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

• dokument niezbędny dowód osobisty lub paszport

• niektóre punkty programy mogą ulec zmianie w zależności od rozwoju sytuacji i wprowadzonych rozporządzeń pod kątem COVID-19

Dopłata do pokuju 1-osobowego wynosi 250 zł

Galeria
Polska Roztocze Kazimierz Dolny 0
FACEBOOK GOOGLE+ TWITTER
Udostępnij: